logotype
img1
img2
img3
img3
img3
img3
img3
img3
img3
img3
img3
Program Współpracy Rodziców z Przedszkolem PDF Drukuj Email

Program Współpracy Rodziców z Przedszkolem

Program obejmujący angażowanie rodziców w działalność przedszkola poprzez organizację imprez okolicznościowych i prac społecznych, finansowanie wycieczek oraz prowadzenie akcji „Bajkoterapia” w ramach której, pełnią dyżury czytania bajek.

BAJKOTERAPIA w roku przedszkolnym 2013/2014

W związku z realizacją projektu pt. “Równe szanse na starcie w Gminie Wronki” w naszym przedszkolu prowadzimy Akcję „Bajkoterapia”.
Akcja jest elementem programu współpracy Rodziców z przedszkolem i angażowania ich w działalność oświatową naszej placówki.

Celem Akcji jest zwiększenie udziału Rodziców w życiu przedszkola oraz przekazywanie Dzieciom dobrych nawyków czytania.

Zasady udziału w Akcji „Bajkoterapia”.

  1. Przynajmniej jedno z Rodziców każdego Dziecka uczęszczającego do naszego przedszkola zobowiązuje się do udziału w Akcji „Bajkoterapia”.
  2. Każdy Rodzic-Uczestniczka/Uczestnik „Bajkoterapii” zobowiązuje się do odbycia w danym roku przedszkolnym 30 min „dyżuru” czytania bajek. Rodzice ustalają terminy swoich dyżurów z Wychowaczyniami Grup.
  3. W celu uniknięcia „dublowania” pozycji książkowych uprzejmie prosimy o konsultowanie z wychowawcą grupy
  4. Zapraszamy Wszystkich Rodziców: Mamusie i Tatusiów do wspólnego czytania !

Naprawdę warto czytać Dzieciom! Przynajmniej 20 minut dziennie – CODZIENNIE. Podczas słuchania bajek Dzieci uczą się myślenia, rozwijają umiejętności językowe, doskonalą pamięć i wyobraźnię, poszerzają wiedzę, lepiej rozwijają się psychicznie, umysłowo i społecznie. Głośne czytanie Dzieciom to znakomita metoda wychowawcza i dobra inwestycja w przyszłość Dziecka.

Polecamy strony: www.nasze-bajki.plwww.calapolskaczytadzieciom.pl